11 val. vietos (18 val. Lietuvos) laiku jis kalbės Baltųjų rūmų Rožyne ir „aptars rinkimų rezultatus bei valdžios perdavimą“ D. Trumpui, teigiama Baltųjų rūmų pranešime.
81-erių J. Bidenas liepą pasitraukė iš rinkimų kovos su D. Trumpu ir demokratų nominaciją perdavė viceprezidentei K. Harris. Visgi paliekant postą jam teks susitaikyti su įspūdingu D. Trumpo sugrįžimu antrai kadencijai.
D. Trumpo atsisakymas susitaikyti su pralaimėjimu 2020-ųjų rinkimuose baigėsi smurtiniu respublikono šalininkų išpuoliu prieš JAV Kapitolijų 2021-ųjų sausio 6-ąją.
Melagingai teigdamas apie sukčiavimą per rinkimus, D. Trumpas taip pat atsisakė dalyvauti J. Bideno inauguracijoje ir neužtikrino tinkamo valdžios perdavimo.
Baltieji rūmai pranešė, jog J. Bidenas trečiadienį kalbėjosi su D. Trumpu ir „išreiškė savo įsipareigojimą užtikrinti sklandų valdžios perdavimą bei pabrėžė, kad svarbu dirbti siekiant suvienyti šalį“.
J. Bidenas, paskambindamas D. Trumpui ir kviesdamas jį susitikti Baltuosiuose rūmuose, laikosi prezidentinio tono, nors tarp jų jau seniai tvyro nesantaika.
D. Trumpo kampanijos atstovas spaudai Stevenas Cheungas (Stivenas Čeungas) sakė, kad D. Trumpas „nekantriai laukia susitikimo, kuris įvyks netrukus, ir labai vertina šį skambutį“.
Tai būtų pirmas jų susitikimas nuo birželio, kai J. Bidenas patyrė fiasko debatuose prieš D. Trumpą ir dėl to buvo priverstas pasitraukti iš rinkimų kovos.
Po triuškinančios D. Trumpo pergalės Jungtinės Valstijos ir pasaulis atsiduria radikaliai pasikeitusiame politiniame kraštovaizdyje.
JAV rinkėjai palaikė griežtą D. Trumpo dešiniojo sparno politiką ir atmetė J. Bideno ir K. Harris darbus, ypač ekonomikos ir infliacijos srityse, parodė balsavusiųjų apklausos.
Nors balsai dar skaičiuojami, aiškėja, kad D. Trumpas gali tapti pirmuoju per du dešimtmečius respublikonu, laimėjusiu ir pagal rinkikų, ir pagal gyventojų balsus, nors jo pergalė Rinkikų kolegijoje greičiausiai neprilygs 2008 metų prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) rezultatams, kai jis laimėjo 365 rinkikų balsus.
Naujienų agentūros AP apklausų „AP VoteCast“ duomenimis, D. Trumpas patraukė savo pusėn nedidelę, bet reikšmingą dalį jaunesnių, juodaodžių ir ispanakalbių rinkėjų, kurių daugelis jautėsi prislėgti dėl ekonomikos. Respublikonų išrinktasis prezidentas taip pat sustiprino savo pozicijas tarp rinkėjų, neturinčių aukštojo išsilavinimo.