Kinija laiko Taivaną savo teritorijos dalimi ir jau daugelį metų didina karinį, diplomatinį bei politinį spaudimą salai.
Taivanas teigia, kad padaugėjo ir kibernetinių atakų, Pekinui naudojant „pilkosios zonos taktiką“, kuri neprilygsta atviriems karo veiksmams.
Dauguma kasdienių atakų, nukreiptų prieš Taivano vyriausybės tarnybas, priskiriamos Kinijos „kibernetinėms pajėgoms“, sakoma sekmadienį paskelbtoje Nacionalinio saugumo biuro ataskaitoje.
Tarp pagrindinių taikinių buvo gynyba, telekomunikacijos ir transportas, o daugelis kibernetinių atakų buvo „veiksmingai aptiktos ir užblokuotos“.
„Didėjantis atakų skaičius rodo, kad Kinijos programišių vykdomi įsilaužimai tampa vis pavojingesni“, – teigiama ataskaitoje.
„Jų metodai tampa vis sudėtingesni ir apima daugybę taikinių, pavyzdžiui, vyriausybines agentūras, ypatingos svarbos infrastruktūrą ir aukštųjų technologijų gamybos pramonę“, – sakoma joje.
Pekinui netoli savivaldžios salos surengus karines pratybas, Kinijos programišiai vykdė paskirstyto atsisakymo aptarnauti kibernetines atakas (DDoS) prieš Taivano transporto ir finansų sektorius, „siekdami sustiprinti persekiojimo ir karinio bauginimo poveikį“, teigė biuras.
Kelios šalys, ypač Jungtinės Valstijos, pastaraisiais metais reiškė nerimą dėl, jų teigimu, Kinijos remiamų programišių veiklos, nukreiptos prieš jų vyriausybes, kariuomenes ir įmones.
Kinija neigia šiuos kaltinimus ir anksčiau tvirtino, kad „priešinasi bet kokio pobūdžio kibernetinėms atakoms ir jas malšina“.
Praėjusią savaitę Pekinas atmetė kaltinimus, kad Kinijos valstybės remiamas veikėjas prisidėjo prie kibernetinio įsilaužimo į JAV Iždo departamentą.