Susirūpinimą J. Yellen išreiškė praėjus kelioms dienoms po to, kai jos vadovaujamas departamentas pranešė apie Kinijos remiamo veikėjo kibernetinę ataką.
Incidentas, apie kurį JAV Iždo departamentas pranešė praėjusią savaitę, įvyko gruodį. Per šį įsilaužimą buvo prisijungta prie kai kurių institucijos darbo vietų ir neįslaptintų dokumentų.
Virtualiame susitikime su Kinijos vicepremjeru He Lifengu (Hė Lifengu) J. Yellen „išreiškė rimtą susirūpinimą dėl kenkėjiškos kibernetinės veiklos, kurią vykdo KLR valstybės remiami veikėjai“, sakoma Iždo departamento pranešime, paminint Kinijos Liaudies Respublikos akronimą.
J. Yellen taip pat atkreipė dėmesį į tokių klausimų poveikį JAV ir Kinijos santykiams, sakoma pareiškime.
Tačiau Pekinas atmetė kaltinimus, kad už kibernetinės atakos slypi valstybės remiamas veikėjas, ir pavadino juos nepagrįstais.
Kinijos užsienio reikalų ministerija anksčiau pareiškė, kad Pekinas „visada priešinosi visų formų programišių atakoms, o dar labiau priešinasi melagingos informacijos prieš Kiniją skleidimui politiniais tikslais“.
J. Yellen pokalbis su He Lifengu įvyko artėjant išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) sugrįžimui į Baltuosius rūmus vėliau sausio mėnesį.
Per pirmąją D. Trumpo kadenciją Vašingtonas įsitraukė į muitų karą su Pekinu. Manoma, kad įtampa tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų gali vėl padidėti.
Pirmadienį J. Yellen taip pat perspėjo Pekiną dėl „Kinijos ne rinkos politikos bei praktikos ir perteklinių pramonės pajėgumų“, kurie, jei nebus sprendžiami, neigiamai atsilieps dvišaliams ryšiams, sakoma pareiškime.
J. Yellen ir He Lifengas ne tik aptarė makroekonominius pokyčius abiejose šalyse, bet ir apžvelgė ekonomikos ir finansų darbo grupių, kurias jie kartu įsteigė anksčiau, pastangas.
„Abi šalys sutarė dėl bendravimo ir kontaktų svarbos“, – nurodė JAV Iždo departamentas.