Desmitiem miljonu amerikāņu, kuri dzimuši pirms 1996. gada, cieš no psihiskiem traucējumiem, kas ir toksiskā svina iedarbības rezultāts, raksta izdevums “Daily Mail”.
Kokteilis
Ko stingri aizliegts darīt kapsētā, lai tevi “nepaņemtu līdzi” – noteikumi, kas noteikti jāievēro
Kokteilis
Viņi nav kā visi citi… Šīs 3 zodiaka zīmes ienīst Ziemassvētkus
Veselam
Ķirurgs atklāj četrus pārtikas produktus, kas varētu palīdzēt novērst izplatīto vēzi Milenium un Z paaudžu vidū
Lasīt citas ziņas
Jauns pētījums, kas publicēts žurnālā “Journal of Child Psychology and Psychiatry”, atklāj, ka laiks, kad vēl bija ļauts benzīnam pievieno svinu, ir saistīts ar 151 miljonu gadījumu, kuros cilvēkiem diagnosticēta depresija, trauksme vai uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (ADHD).
Iepriekšējie pētījumi liecina, ka svina ietekme ASV kopš 1940. gada ir izraisījusi kopējo IQ zudumu par 824 miljoniem punktu. Tas nozīmē, ka daudzu paaudžu garīgā veselība un kognitīvās spējas ievērojami cietušas, pirms tika ieviesti ierobežojumi šīs toksiskās vielas lietošanai.
Djūka Universitātes pētnieki analizēja datus par svina daudzumu bērnu asinīs un ASV iedzīvotāju statistiku, lai noskaidrotu, kā svina ietekme agrākajos gados ir ietekmējusi amerikāņu garīgo veselību 2015. gadā. Pētījumā tika aplūkota ilgstošas saskarsmes ar šo toksisko metālu saistība ar depresiju, trauksmi un citām garīgās veselības problēmām.
Svins nopietni kaitē nervu sistēmai, kas ietekmē arī psihisko veselību. Ieelpojot, svins caur plaušām nonāk asinsritē, kur organisms to absorbē. Tas izraisa iekaisumu, kas var bojāt smadzeņu šūnas (neironus).
Tas savukārt palielina risku psihiskajiem traucējumiem vai saasina jau esošās problēmas, piemēram, trauksmi un depresiju.
Djūka Universitātes pētnieks un pētījuma līdzautors Ārons Rubens uzsvēra: “Mēs gandrīz neko nevaram darīt, lai novērstu svina nodarīto kaitējumu, kad tas jau ir nonācis organismā. Daudzi no mums dzīves laikā ir bijuši pakļauti svina iedarbībai, kas pārsniedz dabisko līmeni pat par 1 000 līdz 10 000 reizēm.”
Svina ietekme ir īpaši bīstama bērniem, kuru smadzenes vēl attīstās.
Svina lietošanas vēsture un sekas
1923. gadā benzīnam sāka pievienot svinu, lai uzlabotu dzinēju darbību. To pievienoja arī krāsām, lodēšanai un izmantoja dzeramā ūdens cauruļu ražošanā.
Kad svins no benzīna izgaro, tas nonāk gaisā, kur to var ieelpot, vai augsnē, kur tas uzkrājas.
Lai gan biežāk tiek uzsvērta svina ietekme uz dzeramā ūdens kvalitāti, pētnieki norāda, ka vislielākā ietekme bijusi tieši no automašīnu izplūdes gāzēm.
Tēmas